Puzzle – mogą kojarzyć się z Gołdapią

Po raz szósty w gołdapskim „Leśnym Zakątku” miały miejsce „Mistrzostwa Polski w Układaniu Puzzli”. Tym razem zmagania trwały dwa dni (4 i 5 listopada). Już od pierwszej edycji mistrzostwa wzbudziły zainteresowanie w różnych miejscach Polski.

Impreza odbywała się pod patronatem starosty gołdapskiego i starosta Marzanna Wardziejewaska dokonała uroczystego otwarcia. Sędzią głównym zawodów była Zofia Dzierwa, która pełni tę funkcję od pierwszej edycji.

Kategorię open wygrała zawodniczka z Torunia – Małgorzata Majewska. Zawodnicy mieli do ułożenia 500 puzzli. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Majdak-Bagińska z Wrocławia, trzecie – Alina Boguszewska z Gołdapi.

Po 30 puzzli musiały ułożyć 3- i 4-latki. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Tymon Ojrzyński. Drugie – Nikodem Kazimierski, trzecie – Zofia Goszczych (wszyscy z Gołdapi).

Wśród 5- i 6-latków najszybciej swoje 60 puzzli ułożyła Malwina Woronowicz z Cisówka. Tuż po niej Dorota Chmielewska z Grabowa. Trzecie miejsce zajął Jan Podbielski z Gołdapi.

W kategorii klas 1-4 szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Pola Kwiatkowska z Gołdapi, drugie – Jan Borzymowski z Dobrego Miasta, trzecie – Laura Łojewska z Dubeninek. Należało ułożyć po 100 puzzli.

W kategorii klas 5-8 najlepszą okazała się Karolina Bogdan ze Stańczyk, drugie miejsce zajęła Lena Laskowska z Wronek Wielkich, trzecie – Gabriela Kochanowska ze Skocz. Ci zawodnicy układali po 200 puzzli.

Duże emocje wzbudza kategoria Caritasu i innych ośrodków specjalnych, ponieważ tu zawodnicy potrafią zaskakiwać wyjątkowymi umiejętnościami. Wygrał Daniel Siewieja z Kalisza. Jako drugi swój obrazek ułożył Jakub Łupiński z Gołdapi, trzecim okazał się Bartosz Adamczyk z Gołdapi. Wszyscy układali po 100 puzzli.

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody, dyplomy i puchary. Upominkami obdarowano innych uczestników.

Organizatorami byli – Andrzej Sokołowski (AS), Ośrodek Leśny Zakątek i FOTO Olszewscy.

Dziękujemy pani Karolinie Rus-Więckiewicz z firmy „Trefl” z udostępnienie części zdjęć znajdujących się w tym wpisie.